Coraz więcej przedsiębiorców w Polsce decyduje się na wynajęcie wirtualnego biura. Jakie korzyści wynikają z wynajęcia wirtualnego biura oraz czy to rozwiązanie jest legalne?
Czym jest wirtualne biuro?
Określenie adres wirtualny lub wirtualne biuro odnosi się do adresu, który jest udostępniony firmom do rejestracji swojej działalności. W zależności od wybranego przez siebie pakietu przedsiębiorca może otrzymać pakiet usług zawierających np. przestrzeń biurową, odbieranie oraz wysyłanie poczty, umawianie spotkań, indywidualny numer telefonu stacjonarnego, czy wynajem sal konferencyjnych.
Czy wirtualne biuro jest legalne?
Wynajem wirtualnego biura jest nie tylko legalny, ale i coraz bardziej popularny. Wirtualne biura rozwiązują problem przede wszystkim małych firm oraz freelancerów, którzy potrzebują adresu do rejestracji swoich działalności. Warto jednak sprawdzić legalność firmy, która zaoferowała nam wynajęcie wirtualnego biura. Możemy to zrobić poprzez sprawdzenie, czy posiada ona zarejestrowaną działalność, a także szukając opinii na jej temat.
Dla kogo jest wirtualne biuro?
Wirtualne biuro może być usługą dla każdego. Korzystają z niej młodzi przedsiębiorcy, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie i nie chcą wynajmować od razu przestrzeni biurowej. Drugą grupą klientów są przedsiębiorcy, którzy decydują się na zmniejszenie dotychczasowych kosztów, wynikających z prowadzenia działalności. Z usługi korzystają także freelancerzy, czyli osoby wykonujące wolne zawody. Chęć zredukowania dotychczasowych wydatków skłania biznesmenów z różnych branż do rozważenia skorzystania z usług wirtualnego biura.
Gdzie wynająć wirtualny adres?
Decydując się na wynajęcie wirtualnego adresu, musimy wziąć pod uwagę jego lokalizację. Pamiętajmy, że wynajęcie takiego adresu w centrum miasta może podnieść prestiż firmy w oczach klientów. Z biegiem lat ilość wirtualnych biur w Polsce się zwiększa, więc firmy zdecydowane na wynajem takiego biura mają niemały wybór.