Nowy iPad Pro już jest!

ipad pro, biurko, sprzęt

Nowy iPad Pro już jest na rynku. Apple hucznie zapowiada, że jest w stanie zastąpić Twój dotychczasowy komputer.

Apple podczas „cichej premiery”, w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, zaprezentowało nowego iPad’a Pro w dwóch wersjach 11 oraz 12,9 cala. Firma sadownicza z Cupertino odświeżyła flagowego iPad’a – ma on teraz nowy procesor (dzięki czemu jest znacznie szybszy od poprzednika oraz konkurencji), aparaty przeniesione wprost z iPhona 11 oraz dodatkowy trzeci obiektyw, pod którym kryje się skaner „lidar”. Służy on do tworzenia obrazów głębi, więc może on być idealnym narzędziem dla architektów, czy projektantów wnętrz. Nowości jest cała masa, a oto największe z nich.

„Twój następny komputer to nie komputer – to iPad Pro”.

Czy nie są to przypadkiem puste obietnice firmy? Właśnie to sformułowanie wita nas na oficjalnej stronie Apple i jest ono chętnie wykorzystywane we wszelakich spotach tejże firmy. Tim Cook i jego ekipa uważa, że kluczem do tego jest nowe etui – Magic Keyboard. Chroni ono „plecy” iPad’a, ale przede wszystkim ma nową klawiaturę oraz fenomenalny gładzik, który obsługuje gesty dobrze nam znane z wszelakich Mac’ów. Te rozwiązania przeniesione są żywcem z MacBook`ów, czyli Apple daje nam to, co najlepsze mają w swojej ofercie. Warto podkreślić, że klawiatura ta jest w pełni podświetlana! Niestety, Apple przyzwyczaiło nas do swojego cennika z górnej półki i tak samo jest w przypadku nowego etui do iPad’a Pro. Mianowicie do wersji jedenastocalowejcalowej jego koszt wynosi zaledwie 1 499 zł, a do większej wersji jego cena wzrasta do do 1 699 zł! Warto tutaj wspomnieć, iż dzięki premierze nowego tabletu ze świata nadgryzionego jabłka jego system – iPadOS nareszcie nauczył się obsługi kursora. Oznacza to, że możemy podłączyć kompatybilne myszki Bluetooth bez zbędnych kombinacji. Dodajmy do tego rewelacyjny ekran Retina o fenomenalnej jasności na poziomie sześciuset nitów obsługującym gamę kolorów oraz odświeżaniu 120 Hz. Dzięki takiemu połączeniu stajemy się świadkami doskonałego połączenia, które może nam służyć przez wiele lat.

„Jest szybszy niż większość laptopów”.

Ale czy na pewno? Sercem iPad’a Pro jest obecnie najnowszy procesor, wykonany w technologii ARM, chip Apple A12Z Bionic. Jest to zupełnie nowa, rewolucyjna konstrukcja, która świetnie radzi sobie z wielozadaniowością. Jak już wcześniej wspomniałem będą dwie wersje wielkościowe: 11 oraz 12,9 cala. Apple przyzwyczaiło nas, że dostępnych jest zawsze wiele wariantów pojemnościowych i w tym przypadku również tak jest. Oferowane są nam cztery warianty pamięci: 128GB, 256GB, 512GB oraz 1TB.

Czym Apple się nie pochwaliło, a powinno?

Przede wszystkim standardowa ilość pamięci RAM. Już w wariancie z 2018 roku na jego pokładzie znajdowały się 4GB RAM-u. Tylko jego najwyższa wersja z dyskiem o pojemności 1TB oferowała nam 6GB RAM-u. Teraz sytuacja diametralnie się odmieniła i wszystkie iPady Pro oferują nam 6GB pamięci operacyjnej!

Kolejnym aspektem przemawiającym za kupnem nowego iPada Pro jest czip Apple U1. W dużym skrócie dzięki niemu możemy wysłać pliki przez AirDrop wyłącznie na urządzenie, na które bezpośrednio nakierujemy nasze urządzenie. Pozwala on również lokalizować inne przedmioty w przestrzeni, co w połączeniu z sensorem Lidar, musi działać rewelacyjnie. Może być to bardzo pomocne, aby dokładnie orientować się w przestrzeni.

Kolejną technologiczną nowinką moduł WiFi w najnowszym standardzie WiFi 6. Oznacza to, że nasze połączenie będzie znacznie szybsze, bardziej stabilne i będziemy lepiej chronieni przed wszelkimi atakami.

Podsumowując, przejdźmy do ceny iPad`a.

Za najtańszego iPad`a w podstawie przyjdzie nam zapłacić 3 899 zł, zaś ceny małej wersji kończą się na 7 199 zł. Warto zauważyć, iż dopłata do większego rozmiaru w każdej wersji wynosi dokładnie 1 000 zł. Patrząc na te ceny można dojść do wniosku, że naszym kolejnym komputerem zostanie poczciwy laptop niż nowy iPad Pro. Brawo Apple, już prawie dogoniliście Microsoft, który ze swoim modelem Surface, jest nadal kilka lat przed wami.

Jeżeli chcecie, możecie mnie również znaleźć na YouTube!

https://www.youtube.com/channel/UC4HBQhLRDSXL4ec65PqVZoA

Udostępnij na:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Gerard Podlewski

Gerard Podlewski

Entuzjasta cyberbezpieczeństwa, użytkownik Apple, kolarz szosowy, a przy tym trochę geekowaty fan Psów Pasikowskiego. Od niedawna tworzę podcasty jako To Tylko IT
Najnowsze
mężczyzna pracuje przy komputerze

Jak zrobić audyt SEO sklepu internetowego?

Liczba osób kupujących przez Internet ciągle wzrasta. Marketing internetowy powinno się rozpocząć od poprawnej optymalizacji sklepu. Dobra widoczność w wyszukiwarce Google na słowa kluczowe powiązane

UX i jego kluczowe obszary

To co było kiedyś offline, dziś staje się online. Potrzeba osiągnięcia celów biznesowych, z drugiej strony zaspokojenie potrzeb użytkownika – z odsieczą nadchodzi projektant user