DIY – czy własnoręcznie uszyte maseczki uchronią nas przed koronawirusem?

mycie rąk, koronawirus, higiena

Wraz z rozwojem epidemii koronawirusa, która następnie przerodziła się w pandemię, spór o maseczki ochronne przybrał na sile.

Natłok informacji może nawet wydać się niektórym frustrujący. W Polsce przyjęliśmy stanowisko, by maseczki nosiły tylko osoby chore, bądź zarażone koronawirusem. Co zresztą znajduje potwierdzenie w rekomendacji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Według organizacji maseczki powinny zakładać osoby opiekujące się osobami podejrzanymi o zakażenie SARS-CoV-2 bądź osoby zarażone. Coraz więcej profesorów opowiada się za noszeniem masek w miejscach publicznych, ponieważ tak naprawdę nie jesteśmy w stanie ocenić, czy jesteśmy zakażeni i nie przenosimy koronawirusa. Przypominamy, że można być osobą zakażoną, nie mając objawów typowych dla koronawirusa.

Szycie maseczek chroniących przed koronawirusem

W mediach społecznościowych coraz więcej marek organizuje akcje samodzielnego przygotowywania maseczek dla własnego użytku. Na szczególną uwagę zasługują maseczki, szyte przez blogerkę Zadbana Zawodowo. Blogerka i Instagramerka pokazuje jak samemu przygotować maseczki, które będą nie tylko praktyczne, ale i stylowe.

Pamiętajmy jednak, że nosząc maseczkę nie jesteśmy w stu procentach chronieni przed koronawirusem. Musimy przestrzegać zasad higieny i pamiętać o częstym myciu rąk i zachowywaniu dystansu z napotykanymi osobami.

Udostępnij na:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Kamila Ostrowicka

Kamila Ostrowicka

Najnowsze
mężczyzna pracuje przy komputerze

Jak zrobić audyt SEO sklepu internetowego?

Liczba osób kupujących przez Internet ciągle wzrasta. Marketing internetowy powinno się rozpocząć od poprawnej optymalizacji sklepu. Dobra widoczność w wyszukiwarce Google na słowa kluczowe powiązane

UX i jego kluczowe obszary

To co było kiedyś offline, dziś staje się online. Potrzeba osiągnięcia celów biznesowych, z drugiej strony zaspokojenie potrzeb użytkownika – z odsieczą nadchodzi projektant user